Dřevo na terasu pro venkovní použití ze sibiřského modřínu

Každý majitel rodinného domu se dříve nebo později zamyslí, jestli si nepořídí na zahradu altán nebo si nepostaví terasu. Je opravdu bezvadné, když máte možnost vytvořit si venkovní posezení, kde vám nebude vadit ani letní průtrž mračen nebo podzimní deštík. Mimochodem, zastřešení nemusí být nutným předpokladem…
Sibiřský modřín je velice pevné dřevo s pěknou paletou barev a vynikající strukturou, nejvhodnější pro náročného zákazníka, který preferuje kvalitu a maximální životnost materiálu.

Díky vysoké hustotě, velkému obsahu pryskyřice a specifickému složení dehtů se sibiřský modřín nachází na prvním místě v odolnosti vůči zahnívání. (V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně resistentní). Sibiřský modřín má velkou trvanlivost ve vodě a při deštivém počasí – od minulosti až doteď´ je úspěšně používán na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby, dřevěné šindele (jako střešní krytina).

Nepodléhá hnilobě, mikroorganismům a ani škůdcům z řad hmyzu. Postupem času se díky přirozeným procesům polymerizace pryskyřic stává jeho dřevo ještě pevnějším. A i přes neustále se opakující deště nebo působení žhavých paprsků, což sebou nese navlhání a vysychání dřeva, nezmění modřínová terasová prkna svoje rozměry ani tvar, nepodlehne pokroucení ani se nevytvoří trhliny. Takový materiál se vyznačuje vysokou mrazuvzdorností, vydrží značné výkyvy teplot, a proto ho používají na místa odpočinku na zahradách, případně u dalších venkovních staveb.

Dnes je trendem používat sibiřský modřín pro dřevěnou fasádu a venkovní terasu. Fasáda z dřeva sibiřský modřín a dřevo na terasu jsou nejlepší volbou podle poměru cena/kvalita.

Pokládka dřevěné terasy

Stavba dřevěné terasy u domu, ať je to terasa zastřešená či nezastřešená, je nedílnou součástí pěkné zahrady. Je v určitém smyslu spojovacím prvkem mezi domem a zahradou samotnou. Venkovní terasa by vám měla poskytnout pohodlí domova a zároveň prostor ve volné přírodě. Dřevěná terasa je obvykle místem pro relaxaci a je důležité, aby vytvářela příjemnou atmosféru.

Dřevo na terasy nabízíme v hladkém (Decking – 4hrany zakulacené) a rýhovaném provedení (jemný a hrubý profil).

Nabízíme drevo na terasu na Vaše přání, včetně finální úpravy.

Další krátká videa z naší práce

zahradní nábytek ze dřeva